سوالات متداول

سوالات متداول هدف ما کمک به شماست

چرا سایت رینا سنتر قابل اعتماد است؟

با توجه به نشان اینماد موجود در فوتر سایت رینا سنتر این اطمینان حاصل میشود که این سایت زیر نظر این سازمان بوده و تمام مراحل اداری برای حصول این اطمینان سپری شده ضمنا استفاده از درگاه های بانکی رسمی کشور منوط به داشتن این نماد بوده و با توجه به این که رینا سنتر از درگاه های رسمی استفاده میکند پس خیال مشتریان از بابت یک خرید امن و مطمئن راحت خواهد بود.

روند خرید

آیا خرید حضوری برای مشتریان ممکن است؟

از آنجایی که سایت رینا سنتر فروشگاه امن بر بستر اینترنت است، لذا خرید و تحویل سفارش تنها از طریق سایت امکان ‌پذیر می باشد. لطفا از مراجعه حضوری جهت خرید و تحویل کالا خوداری نمایید.

در چه ساعاتی میتوانم سفارش خود را ثبت کنم؟

سفارش کالا در تمامی روزهای سال به صورت 24 ساعته امکان پذیر است.

چه اطمینانی برای خرید از رینا سنتر وجود دارد؟

رینا سنتر دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است. همچنین رینا سنتر همواره در دسترس مشتریان و پاسخگوی سوالات و مشکلات آنها خواهد بود.

بازگرداندن کالا

آیا کالاهای موجود در رینا سنتر گارانتی دارند؟

بسته به نوع کالا گارانتی ها نیز متفاوت است. در صفحه مخصوص هر محصول نوع گارانتی آن ذکر شده است. برخی از کالاها ممکن است هیچگونه گارانتی نداشته باشند.

گارانتی کالاها شامل چه مواردی می‏‌شود؟ چطور میتوانم از خدمات گارانتی استفاده کنم؟

به این دلیل که گارانتی شرکت‏‌های مختلف بر اساس نوع کالا متفاوت است پس بنابراین در اینجا پاسخگویی دقیق ممکن نیست، بهترین کار این است که با خود شرکت‌های گارانتی کننده تماس بگیرید.

اگر کالایی که خریدم در حمل و نقل آسیب ببیند چگونه از خدمات پس از فروش استفاده کنم؟

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، یا از طریق تماس و یا از طریق سایت به اطلاع پشتیبانان سایت رینا سنتر برسد در غیر این صورت مجموعه رینا سنتر هیچ گونه مسئولیتی بابت آسیب دیدگی کالا ندارد.

اگر کالای تحویل شده مغایر با سایت باشد میتوانم آن را برگردانم؟

وجود مغایرت، باید حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد.

در صورتی که کالا ایراد ظاهری داشته باشد ، تا چه زمانی مهلت برگشت کالا را دارم؟

  • آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، یا از طریق تماس و یا از طریق سایت به اطلاع پشتیبانان سایت رینا سنتر برسد.
  • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

ثبت سفارش

چه محصولاتی را میتوانم سفارش دهم؟

تمامی محصولاتی که در سایت با عنوان موجود نمایش داده شده و برای آنها قیمت تعیین شده است.

آیا میتوانم چند محصول را به صورت همزمان سفارش دهم؟

بله، شما میتوانید از یک محصول به تعداد زیاد و یا چند محصول مختلف را به صورت همزمان سفارش دهید.

چگونه می توانم محصولات را به صورت عمده سفارش دهم؟

شما می بایست از طریق لینک خرید عمده،ثبت نام کرده و اطلاعات خود را وارد کنید.سپس در اولین فرصت همکاران ما با شما تماس گرفته و امکان خرید به صورت عمده برای شما فراهم می شود.

در صورت کسر وجه از حساب و تایید نشدن سفارش چه کنم؟

در این شرایط ابتدا باید مطمئن شد مبلغ از حساب کسر شده که این موضوع با دریافت تراکنش های بانکی و یا دریافت SMS پرداخت از طرف بانک مشخص میشود. اگر مبلغ در حساب بانک طرف قرارداد باقی بماند، بین 2-3 ساعت تا نهایتا 72 ساعت بعد مبلغ بازگشت داده میشود. اما اگر پس از ثبت سفارش یا پرداخت، SMS تایید برای شما ارسال نشد یا در اولین فرصت در روز کاری با شما تماس گرفته نشد، میتوان با همکاران بخش پشتیبانی موضوع را هماهنگ کرده تا پس از تایید مبلغ دریافت شماره کارت مشتری، مبلغ عودت داده شود.

X